Czekam na wizytę u hematologa - co robić?

Witam. Dwa tygodnie temu został pobrany mi szpik. Okazało się, że mam anemię hemolityczną oraz stan zapalny w organizmie. W sierpniu zachorowałam na mononukleozę. Czekam jeszcze na wyniki czy jest to białaczka. Wizytę u hematologa mam dopiero pod koniec listopada. Proszę mi powiedzieć czy do tego czasu muszę być na jakiejś diecie, przyjmować preparaty witaminowe? Nic nie wiem, a martwię się, że to może być białaczka ;( Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Opis jaki Pani zamieściła jest wyjątkowo ogólny i nie pozwala na wysunięcie żadnych wniosków. Nie napisała Pani dlaczego została wykonana biopsja szpiku - mononukleoza nie jest bowiem bezpośrednim wskazaniem do biopsji, choć rzeczywiście w obrazie choroby pojawiają się w morfologii komórki, które mogą sugerować procesy chorobowe układu krwiotwórczego. Póki co proszę cierpliwie czekać na wizytę u hematologa i nie martwić się na wyrost. Nie ma potrzeby również stosowania żadnej diety ani preparatów witaminowych - proszę jednak odżywiać się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, ale także nie zapominać o aktywności fizycznej.