Czerwienienie się policzków

Witam. Mam dość wstydliwy problem. Otóż od kiedy pamiętam mam czerwone policzki, gdy jest mi zimno, gorąco, gdy się denerwuje lub złoszcze, po kąpieli .. Coś okropnego .! :( czasami nie można ich w żaden sposób zamaskować.. Strasznie pieką i wyglądam jak buraczek. Blagam o pomoc, bo już nie wiem co mam robić. Moja koleżanka chodziła do dermatologa z tym samym problemem i nic jej nie pomógł ..

Aleksander Ropielewski

"Problem" jest faktycznie trudny do wyleczenie, ponieważ nie jest to choroba, a raczej kwestia samoakceptacji. W maskowaniu czerwonych policzków może pomóc podkład kosmetyczny. Spośród leków stosować można toksynę botulinowa lub propranolol. Ew. leczenie jest jednak obarczone efektami ubocznymi.