Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwienienie się twarzy i cera naczynkowa

Witam, chciałabym się dowiedzieć co można zaradzić na czerwone polika. od dośc dawna się z tym zmagam, cały dzień są czerwone, a w szczegolności jak sie zestresuje czy za bardzo zmecze np wysilkiem fizycznym. jest to cera naczynkowa, czy jest cos co moze chociaz zmniejszyc te zaczerwienienia? jaka to moze byc przyczyna>
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam, niestety rumien idzie w parze z cera naczynkowa, podejrzewam, ze u Pani są to właśnie jej początki. Najlepszym sposobem aby pozbyć sie trwałego zaczerwienienia jest zabieg laserowy. Trzeba także wprowadzić pielęgnacje odpowiednia do cery naczyniowej.

0

Witam serdecznie. poelcam zabieg kosmetyczny zwany galwanizacją. Jest to zabieg elektroleczniczy, w którym wykorzystuje się prąd stały. Czas zabiegu to ok 10 minut, należy go stosować w serii (10-20 zabiegów) codziennie, lub co drugi dzień. POmocna może być również jontoforeza, czyli zabieg polegający na wprowadzeniu jonów leków, lub witamin do tkanek za pomocą prądu stałego. W celu wzmocnienia naczyń krwionośnych dobrze było by zastosować podczas takiego zabiegu witaminę C, która uszczelni śródbłonek , a więc wzmocni je, ewentualnie jony wapnia, które mają podobne działanie. Cera naczynkowa, czyli taka jaką Pani ma, występuje wówczas gdy naczynia są kruche-a związane jest to z podwyższoną przepuszczalnością krwi. Ważna jest odpowednia pielęgnacja w zmiennych warunkach pogodowych- szczególnie podczas mrozów, dużego słońca. Można stosowac preparaty kosmetyczne zawirające składniki takie jak: rutyna, ekstrakt z oczaru, witamina K, witamina PP, wspomniana już witamina C. Proszę nie stosowac pilingów mechanicznych, jedynie enzymatyczne ( tzw gommage). Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy