Czerwienienie się twarzy i cera naczynkowa

Witam, chciałabym się dowiedzieć co można zaradzić na czerwone polika. od dośc dawna się z tym zmagam, cały dzień są czerwone, a w szczegolności jak sie zestresuje czy za bardzo zmecze np wysilkiem fizycznym. jest to cera naczynkowa, czy jest cos co moze chociaz zmniejszyc te zaczerwienienia? jaka to moze byc przyczyna>

Witam, niestety rumien idzie w parze z cera naczynkowa, podejrzewam, ze u Pani są to właśnie jej początki. Najlepszym sposobem aby pozbyć sie trwałego zaczerwienienia jest zabieg laserowy. Trzeba także wprowadzić pielęgnacje odpowiednia do cery naczyniowej.

Witam serdecznie. poelcam zabieg kosmetyczny zwany galwanizacją. Jest to zabieg elektroleczniczy, w którym wykorzystuje się prąd stały. Czas zabiegu to ok 10 minut, należy go stosować w serii (10-20 zabiegów) codziennie, lub co drugi dzień. POmocna może być również jontoforeza, czyli zabieg polegający na wprowadzeniu jonów leków, lub witamin do tkanek za pomocą prądu stałego. W celu wzmocnienia naczyń krwionośnych dobrze było by zastosować podczas takiego zabiegu witaminę C, która uszczelni śródbłonek , a więc wzmocni je, ewentualnie jony wapnia, które mają podobne działanie. Cera naczynkowa, czyli taka jaką Pani ma, występuje wówczas gdy naczynia są kruche-a związane jest to z podwyższoną przepuszczalnością krwi. Ważna jest odpowednia pielęgnacja w zmiennych warunkach pogodowych- szczególnie podczas mrozów, dużego słońca. Można stosowac preparaty kosmetyczne zawirające składniki takie jak: rutyna, ekstrakt z oczaru, witamina K, witamina PP, wspomniana już witamina C. Proszę nie stosowac pilingów mechanicznych, jedynie enzymatyczne ( tzw gommage). Pozdrawiam.