Czerwona i piekąca zmiana na skórze szyi

Witam latem wystepuje na mojej szyji zmiana czerwona piekaca i swedzaca zaczyna sie zawsze w cieple dni kiedy dodatkowo sie bardzo poce. jesienia schodzi. dotad byla lagodna.W tym roku zmiana jest intensywna i bardzo doskwiera swedzi i piecze jest bardzo tkliwa na dotyk jest ostro czerwona w obrebie szyji i dekoltu bardzo i wypadaja wlosy.uprzykrza zycie. Mam termin do dermatologa ale dlugie czekanie. brzydko to wyglada probowalam fenistilu i normadermu oraz claritine ale bez skutku. pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej postawić konkretną diagnozę. Zmianę podczas bezpośredniej wizyty powinien ocenić lekarz pierwszego kontaktu lub specjalista dermatolog. Jeśli zatem czas oczekiwania na wizytę u dermatologa jest długi, sugeruję konsultację z lekarzem rodzinnym.