Czerwona i szorstka plama na skórze szyi

Witam .Proszę o radę. od około miesiąca na skórze szyjii pojawiła mi się czerwona nierówna szorstka plama .Raz jest bardzo widoczna ,innym razem mniej .Raz swędząca innym razem piekąca .Do tego stopnia że urażają mnie nawet włosy.nie zmieniałam farby do włosów malowania ,ani kosmetyków, piłam alertek ,już nie mam. Teraz piję tyko calcium.Koleżanka poleciła mi Clotrimazolum krem.Co to może być i jak leczyc .Obecnie przebywam w niemczech i pracuję od 2 lat w piekarni .

Powinna Pani udać się do dermatologa. Takie zmiany mogą wynikać ze zwykłego podrażnienia skóry szyi, która jest bardzo delikatna, ale mogą też być zmianami alergicznymi lub grzybicą. Stosowania leczenia na własną rękę może tylko zamazać obraz choroby, przez co rozpoznanie będzie trudniejsze.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl