Czerwona plama na żołędzi penisa

Hej! Jakieś 3 Miesiące temu udalem sie do lekarza rodzinnego z dość krepujacym problemem - czerwoną plama na zoledziu penisa (ok. 1,5x0.5cm) która była jakby lekko 'wyblaknieta' (tj. Nie była aż tak bardzo czerwona - bardziej różowa), dostałem clotrimazolum, które nie pomoglo mimo 2 kuracji po 3 tygodnie. Jakieś 2 tygodnie temu udalem się do dermatologa, stwierdził drozdzyce i dostałem Travocort, borasol i IDRAVITAE Active. Jednak po 11 dniach, wciąż widać lekkie przebarwienie. Co to jest?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

przez internet nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu na pytanie. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego. Jeśli kuracja nie zadziała możliwe, że przyczyną jest inny drobnoustrój np bakteria.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko stwierdzić nie widząc zmiany. Proponuje ponownie udać się do dermatologa.

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!

Bez możliwości badania ciężko o komentarz. Jeśli ma Pan obawy dot. nieskuteczności leczenia, polecam powtórną wizytę u lekarza dermatologa.

z poważaniem
Michał Kurek