Czerwone gardło i lekko spuchnięte wargi po podaniu Zyrtec dla 3-latka

Witam,od dwóch tyg podawalam dziecku (3 latek)pięć kropli zyrtecu na noc uczulenie na brzuszku. Zauważyłam że po kilku dniach od podawania zrobiło mu się czerwone gardelko i jakby spuchniete lekko wargi. Czy to skutek uboczny czy zbieg okoliczności. Nie ma kaszlu kataru i pomimo że gardło a bardziej luki podniebne są czerwone to nic go nie boli. DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ

Piotr Pilarski

Być może przyczyną wysypki jest infekcja wirusowa. Sugeruję wizytę u pediatry.

Pozdrawiam.