Czerwone i swędzące plamy na twarzy

Od pół roku mam czerwone, swędzące plamy na twarzy (czoło, skroń, powieka, pod okiem, broda, pod nosem , teraz wchodzi na nos ) Leczyłam się: afloderm,cutivate,pirolam,flumycon,telefexo,unidox. Wszystkie te leki pomagały mneij lub bardziej ale dopóki je brałam. Na dzień dzisiejszy mam ochotę zedrzeć sobie skórę z twarzy,nie wychodzę z domu.Leki mi się skończyły ,a ja zadrapie się na śmierć -dermatologa mam dopiero we wtorek. Co to może być, czy powinnam zrobić jakieś badania ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Niepokojące zmiany skórne

Zauważyłeś na swojej skórze zmiany, które cię niepokoją? Zastanawiasz się, co z tym zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji.

Na pewno powinna Pani być pod opieką specjalisty. Niezbędne jest wykonanie testów skórnych pod kątem alergii i być może badanie samych zmian. Wówczas można ustalić prawidłową diagnozę i zalecić odpowiednio dobrane leczenie zewnętrzne, prawdopodobnie konieczna będzie tez bardziej celowana kuracja doustna.

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy