Czerwone krostki na wargach sromowych a otarcie lub grzybica

Witam, mam na wzgórku wargach sromowych małych i dużych krostki czerwone małe i większe, niektóre ropne.. oprócz tego spuchniętą większą lewą wargę, to może być otarcie lub grzybica? Boli, piecze, czasem bardzo swędzi. Ponoć maść CLOTRIMAZOLUM pomaga na takiego rodzaju grzybki, a jeśli to nie jest grzybica a zwykłe otarcie to czy również mogę stosować tą maść i ona pomoże? Czy lepiej stosować zwykła wodę utlenioną lub szałwię? Wolała bym, aby obeszło się bez wizyty u specjalisty, pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą być wynikiem i infekcji i podrażnienia. Ponieważ wtórnie do infekcji często pojawiają się infekcje, rzeczywiście może Pani zastosować maść z clotrimazolem i okłady. Jeśli to nie pomoże, konieczna będzie konsultacja u specjalisty ginekologa.