Swędzenie i szczypanie w pochwie oraz krostki na wargach sromowych

Witam. Od jakiegos tygodnia swedzi i szczypie mnie pochwa . W aptece dano mi clotrimazol bo farmaceuta stwierdzil grzybice, choc nie mialam bialych uplawow. Na dzien dzisiejszy nic sie nie zmienilo,do tego wyskoczyly mi swedzace krostki na wargach sromowych i w okolicach.. oraz male 0,5 mm krostki na udach, ktore wokol sa zaczerwienione w granicach 1 cm, i jest ich coraz wiecej... co to jest?
ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na infekcję dróg rodnych. Proszę niezwłocznie udać się do specjalisty ginekologa, który po ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednie leczenie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam,
opis sugeruje infekcję bakteryjną dlatego clotrimazol nie działa. Swoja drogą na jakiej podstawie bez badania farmaceuta stwierdził grzybicę tego nie wiem. Myślę, że trzeba będzie przyjąć doustny antybiotyk.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty