Czerwone plamki na skórze twarzy i szyi u 5-miesięcznego dziecka

Witam. Mojemu 5 miesieczniakowi na twarzy głowie i szyjce robią sie czerwone plamki kiedy placze zdenerwuje sie, podczas wysiłku, marudzenia itd Po kilku minutach bledną i skóra przybiera normalny kolor. Kiedy jest zmęczony czerwienieje skóra wokół oczu , powieki , pod oczami. Wystarczy ze zdrzemnac sie kilkanaście minut a skóra przybiera ładny jednolity kolor. O co chodzi ?

Witam. Tego typu zmiany skórne mogą przejściowo pojawiać się u małych dzieci. Nie ma powodów do niepokoju.