Czerwone plamy na brzuchu po przykładaniu zimnych okładów

Witam. W ostatnim czasie wyczytałam na internecie że przykładając zimne okłady na brzuch pod pępkiem można mieć płaski brzuch. A więc w domu miałam w zamrażalce taki jakby żel ktorym rodzice czesto okladali bolace miejsca i przylozylam na godzine na brzuch. W tym czasie troche mnie to pieklo. I gdy sciagnelam zauwazylam czerwone plamy ktore teraz zrobily sie takie ciemne. Prosze o pomoc co moge z tym zrobic?

Powinna Pani zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej lub dermatologa lub lekarza ogólnego w celu konsultacji. Sama nic Pani nie zdziała.
Nie bez powodu zabiegi krioterapii są wykonywane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej przy użyciu specjalnych urządzeń oraz przez wykwalifikowany personel.

Co za głupi pomysł , przyłożenie okładów może spowodowac odmrożenie skóry.

Powinna zgłosić się Pani do dermatologa lub lekarza rodzinnego i na przyszłość oddać się w ręce specjalistów, którzy są odpowiednio przeszkoleni i pracują na sprzęcie z odpowiednimi certyfikatami, aby nie doprowadzić do takiego stanu, do jakiego się Pani sama doprowadziła .

Jeżeli nie zawinęła Pani torebki z żelem jakimś materiałem lub choćby papierem to znaczy, że prawdopodobnie odmroziła sobie Pani skórę. Może Pani natłuszczać tą skórę a jeżeli powstaną pęcherze, to proszę ich nie przekłuwać i czekać aż organizm sobie z nimi poradzi.