Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się przebarwień i plamek po drapaniu?

Jak pozbyć się przebarwień/ plamek po drapaniu? Przez pewien czas miałem nawyk rozdrapywania mojej skóry. Kiedy pojawiał się strup to znowu go rozdrapywałem i tak ciągle. Robiłem to nie świadomie ale skutecznie to wyleczyłem. Jednakże na moim ciele mam dużo brązowych plamek w miejscach w których były strupy. Czy można jakoś usunąć te przebarwienia? Czy częsty domowy peeling szorstką gąbką lub pumeksem to usunie? Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Z domowymi sposobami może być problem - można jeszcze sprawę pogorszyć. MOżna wykonać peeling, można użyć lasera albo lampy IPL. W dobrym gabinecie po postawieniu właściwej diagnozy na pewno zostanie Pani zaproponowany odpowiedni zabieg.

0

Proszę nawet nie próbować usuwać przebarwień pumeksem- powstaną nowe blizny.

Konieczna jest konsultacja u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, lekarz po obejrzeniu rodzaju blizn dobierze metodę ich usunięcia. Najczęściej stosuje się zabiegi laserowe i peelingi medyczne.Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Powinien Pan udać się do gabinetu medycyny estetycznej lub dermatologicznego - po przeprowadzeniu badania lekarz zaproponuje najlepsze dla Pana rozwiązanie. Jednak musi się Pan nastawić na cykl zabiegów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy