Czerwone plamy na skórze a spirala miedziana

Mam problem ze skora. Pojawia sie on na tydzień przed miesiaczką. Pojawiają sie czerwone plamy pod oczyma i w okolicy nosa i ust i na płatkach uszu i na powiekach,i brwiach. W tych okolicach okolicach skora jest i łuszczy sie i swędzi a nawet piecze. Ulgę przynoszą emoliaty. Zastanawiam sie czy to może miec związek z założoną przed trzema miesiacami spirala miedziana. Za odpowiedz z góry dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani objawy raczej nie mają zwiazku z założoną wkładką wewnątrzmaciczną, radziłabym skonsultować się z dermatologiem.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań.