Brązowe plamy na twarzy po antykoncepcji hormonalnej a spirala wewnątrzmaciczna

Mam 33 lata i 1 dziecko nie chce przyjmowac hormonow doustnie poniewaz bralam pigulki juz kiedys i zostaly mi brazowe plamy ns twarzy trudne do usuniecia.Stwierdzono tez u mnie endometrium . Nie chce miec wiecej dzieci i pytanie czy spirala wkladka bedzie dla mnie dobra?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Metoda antykoncepcyjna każdorazowo powinna być indywidualnie dobrana dla każdej kobiety w zależności od szczegółowych danych klinicznych. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który dobierze najlepszy preparat. Jak najbardziej jest duża szansa, że będzie to wkładka.