Czerwone plamy na skórze głowy

witam,moja mama ma straszne czerwone plamy na skórze głowy,łuszczy sie,swedzi okropnie,piecze,co to moze byc,prosze o pomoc

Witam! Opisane zmiany nie są swoiste dla żadnej jednostki chorobowej i mogą być wynikiem zakażenia grzybiczego, bakteryjnego lub łuszczycy. Skórę głowy powinien obejrzeć dermatolog który wdroży odpowiednie postępowanie.