Czerwone plamy na szyi - co powinienem zrobić?

Mam 13 lat i jestem chłopakiem. Od paru dni mam na szyi czerwoną plamkę wielkości 7 cm na 7 cm. Plamka z dnia na dzień robi się coraz suchsza a swędzenie jest nie do wytrzymania. Biorę jakieś wapno z apteki, ale nie zauważam efektów (na razie). Jak ostatnio to miejsce umyłem to cała szyja zaczęła mnie swędzieć, ale po 20 minutach przestała.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Czerwona plama na szyi może być wynikiem bardzo wielu schorzeń. Może być to błaha reakcja na produkty kosmetyczne, czyli na przykład krem, czy też reakcja na zmianę proszku, płynu do płukania. Może być to jednak również wynik schorzenia o bardziej skomplikowanej etiologii. Zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który oceni zmianę, skieruje Cię do specjalisty lub rozpocznie właściwe leczenie.