Czerwone plamy na żołędzi i skórce okrywającej penis

Mam problem, ostatnio zauważyłem na żołędzi czerwone plamy. Na początku myślałem, że to przez zrywanie się skórki, ale teraz zauważyłem, że plamy przeniosły się też niżej żołędzi, a dokładniej na skórce osłaniającej. Nie pojawiają się żadne owrzodzenia ani narośle. Co to może być? Nie znalazłem nigdzie zdjęcia, żeby pokazać, jak to wygląda.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety, nie napisał Pan, czy zmianom towarzyszy jakiś świąd lub czy jest nieprawidłowy wyciek z cewki.

Zaczerwienienie może być wynikiem infekcji grzybiczej, bakteryjnej czy wirusowej, może również towarzyszyć różnego rodzaju podrażnieniom po zmianie kosmetyków, proszków, środków intymnych. Jeżeli zmiany nie ustąpią, najlepiej skorzystać z pomocy dermatologa, nie jest potrzebne skierowanie.

Pozdrawiam.