Czerwone plamy na żołędziu. Co to jest?

Zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu konkretnej choroby, z którą borykam się już prawie od roku. Po przełamaniu wstydu odwiedziłem urologa a następnie dwóch dermatologów. Pierwszy dermatolog stwierdził opryszczkę narządów płciowych, ale prawie czteromiesięczne leczenie nie dało żadnej poprawy, wręcz wydaje mi się, że zaszkodziło. Postanowiłem zmienić lekarza i ten z całą stanowczością stwierdził, że to nie jest opryszczka, ale prawdopodobnie zapalenie żołędzi. Okłady z roztworu azotanu srebra miały pomóc, ale dalej jest bez zmian. Zauważyłem, że zmiany (przypadkowo rozmieszczone czerwone plamy bardzo wrażliwe na dotyk) najczęściej pojawiają się po aktywności seksualnej (dotyczy również masturbacji). Po kilku dniach zanikają, ale potem problem wraca jak bumerang. Jestem już naprawdę zdesperowany, ponieważ dodatkowo pojawiły się problemy z erekcją. Zaczyna mi powoli brakować pomysłu kto może mnie w końcu prawidłowo zdiagnozować i zacząć leczyć. Dodam tylko, że wynik posiewu z napletka stwierdził obecność paciorkowca. Proszę bardzo o pomoc za którą z góry bardzo dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Trudno na podstawie samych zdjęć cokolwiek powiedzieć. Z pewnością drażnienie mechaniczne powoduje nasilenie dolegliwości ze względu na podrażnienie zmian. Jeżeli dermatolog ponownie potwierdzi, że przyczyną zapalenia jest plazmokomórkowe zapalenie zoona, inną metodą leczenia jest jeszcze zastosowanie laseroterapii.

Innymi przyczynami choroby może być opryszczkowe zapalenie narządów płciowych (jednak rozumiem, że zostało wykluczone), lub nadżerkowe zapalenie żołędzi. Mniej prawdopodobną przyczyną jest reakcja alergiczna na przykład na stosowane prezerwatywy. Można jeszcze spróbować pobrać materiał do badania mikroskopowego ze zmian co być może przyniosłoby odpowiedź jaka może być przyczyna zmian.

Leczenie i diagnostykę powinien poprowadzić w dalszym ciągu dermatolog wenerolog.

Pozdrawiam