Czerwone plamy po podaniu jogurtu jagodowego dla 9-miesięcznej córki jako oznaka alergii

Moja córka 23 wrzesnia skończyła 9 miesięcy. Podałam jej jogurt jagodowy, taki dla niemowląt, nestle po 6 miesiącu. Dookoła ust od razu po spożyciu pojawiły się czerwone plamy, które zniknęły po ok. godzinie. Córka nie pije mleka, je obiadki, owoce, kasze bezmleczne i karmię ją jeszcze piersią. Czy to może byc oznaka alergii? Starsza córka nie mogła pic mleka do 5 roku życia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy zdecydowanie wydają się mieć tło alergiczne.