Czerwone plamy po przedawkowaniu paracetamolu przy grypie

Witam.Maz pracuje za granica ma objay grypy i chcial szybko dojsc do siebie biorac chyba za duza dawke lekow ktore zawieraja paracetamol.Na jego ciele tzn rekach calych,brzuchu,klatce piersiowej i bokach pod pachami pojawily sie czerwone plamy tak zwane rumienie i nie ktore maja wyglad pokrzywkowaty.ten stan utrzymuje sie 5 godzin czy powinien zglosic sie na izbe przyjec by otrzymac leki odczulajace?i czy ten stan moze byc od zarzycia tych lekow?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może być. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie i jak najszybciej udać się do lekarza.