Czerwone plamy, siniaki i żyłki na nogach

Witam. Pojawiły mi się na nogach dziwne czerwone plamy, jedna z nich na kostce, się powiększa, teraz ma około 5 cm średnicy, mniejsze plamki mam też na lewej nodze- jedna jest na kostce a druga na łydce, co to może oznaczać? Pojawiają mi się też siniaki (nawet od lekkiego uderzenia) i żyłki pod kolanem na obu nogach. Do jakiego lekarza się zgłosić z takimi dolegliwościami?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
W pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi - morfologię z pełnym ręcznym rozmazem oraz badanie układu krzepnięcia (koagulogram). Opisane dolegliwości mogą mieć związek ze schorzeniami hematologicznymi, zakaźnymi oraz innymi jednostkami chorobowymi.