Samoistne siniaki na nogach

Mam 27 lat moim problemem są siniaki,drobne uderzenie i jest siniak.Ale zauważyłam że pojawiają się samoistnie bez przyczyny.Na nodze mam siniaka którego nabiłam sobie 2 lata temu i mi została taka brązowa plama co mogę z tym zrobić da się to usunąć.Ostatnio czuje się osłabiona,nie mogę spać,często boli mnie głowa, pobolewa mnie gardło i bardzo puchną mi nogi i wtedy wyglądają okropnie dlatego cały czas chodzę w spodniach.Proszę o pomoc.czy jestem na coś chora.

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, w celu zrobienia badań krwi - morfologia, ferrytyna, TSH, fT4, fT3, czas protrombinowy, ręczny rozmaz krwi, badanie ogólne moczu.
Dopiero na podstawie tych badań można coś stwierdzić. Siniaki mogą wskazywać na niedobory lub poważną chorobę hematologiczną.
Proszę także zmienić dietę - wprowadzić produkty bogate w witaminę C - natka pietruszki, czerwona papryka, pomarańcze, kiwi, a także żółtko jaj, królik, cielęcina.
Często przy zaburzeniach formowania kolagenu występują problemy naczyniowe, dlatego też jedz mięso bogate w kolagen - cielęcina, wołowina lub domowe galaretki.