Czerwone, pokrzywkowe plamy na dłoniach 18-latki

Mojej siostrze (18l.)często wychodzą na dłoniach, na ciele czerwone, pokrzywkowe plamy. Łykała odczuleniowe leki, teraz Rupafin, pije wapno i raz na jakiś czas ją tak wyrzuca, w dziwnych, banalnych sytuacjach, gdy wchodzi z zimnego do ciepłego, odwrotnie, gdy zbyt ciepło się ubierze, spoci się, dziś na przykład użyła jedwabiu do włosów, kilka kropel na dłoń i...spuchła jej cała dłoń, plamy do łokcia. Alergicznie uczulona na orzeszki, na kurz. Nic szczególnego. Nie wiemy co robić!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza alergologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.