Czerwone plamy na dłoniach a uczulenie na papier

Witam, Od pewnego czasu występuje u mnie na dłoniach czerwone plamy, wygląda to jak czerwone rękawiczki. Mam wrażenie ze to jakieś uczulenie na papier gdyż w starej pracy miała styczność z gazetami codziennymi, czarno biały papier a teraz mam styczność z kartonami. Objawy pojawiają mi się zazwyczaj jak coś robię właśnie przy papieże. Ręce mam czerwone, suche, pękające i bardzo pieczą. Pytanie mam czy to możliwe ze od papieru? Dlaczego tak mam? I jak można temu zapobiec, leczyć Dzięku

Aleksander Ropielewski

Bardzo możliwe, że są to objawy alergii kontaktowej. Skutecznym leczeniem jest unikanie czynnika wyzwalającego. Doraźnie w celu załagodzenia objawów najpewniej pomocne będą preparaty zawierające sterydy i emolienty. Sugeruję kontakt z dermatologiem, który jednoznacznie ustali przyczynę dolegliwości.