Czerwone spojówki, zatkany nos a pocenie się

Witam Od 2 lat mam objawy czerwone spojówki,szczypiące oczy,zapchany suchy nos,suche usta ( pojawia się biały nalot w obrębie ust) , napady kichania , swędzące gardło i uszy (Pomiędzy uszami a gardłem), uczucie ciągłego pocenia się.czerwona wysypka po kąpieli/opalaniu. Miałem robioną Morfologię, tarczyce,cukrzycę wszystko ok.. testy pokarmowe/skórne wszystko ok,Miałem też podejrzenie nerwicy brałem leki przeciwhistaminowe nic nie dały.Proszę o pomoc jakie badania mam zrobić .. Pozdrawiam

Witam,
objawy od strony medycznej wydają się alergią,co jest z kolei bardzo bliskie nerwicy/strona psychologiczna/i najlepiej obrazuje to zamienne używanie sformułowań typu "mam alergię na szkołę","dostaję wysypki na samą myśl o egzaminie"itp.Tak więc ,leczenie może być farmakologiczne-usuwające objawy,ale nie dające wglądu w przyczynę.Drugi sposób to leczenie poprzez psychoterapię,gdzie identyfikuje się emocje wyrażane w postaci symptomów fizycznych i wypracowuje sposoby otwartego ich przeżywania i wyrażania.W taki sposób objawy dotychczasowe /np.alericzne/ustępują i zaczynamy odczuwać wszystkie emocje,które były pod nimi ukryte. Skoro zrozumiesz siebie,potrafisz pokierować swoim losem świadomie.
Proponuję ten sposób leczenia,gdyż w młodym wieku łatwiej jest o zmiany w sposobie reagowania.
Pozdrawiam i zachęcam