Czerwone zmiany na policzkach, czole i brodzie u 21-latki

Mam 21,jestem kobietą.Jak miałam 12 lat wieczorem policzek zaczął robić się różowy. Jeden z lekarzy dal mi masc sterydową przez co rumien pojawił sie na stałe. Cerę mam bardzo sucha i szorstką. Teraz jest jest czerwona na całych policzkach czole i brodze, a od jakiegoś czasu pojawiają sie wypryski, ktore robią sie tez na szyji. Do tej pory nigdy ich nie miałam. Robiłam IgE całkowite ktore wacha sie od 70-80. Nikt nie wie co mi dolega. Jakie moge wykonać badania? Bardzo proszę o pomoc!

Może Pani wykonać badanie w kierunku Nużeńca z zeskrobin skóry oraz badanie hormonów tarczycy. Być może zaczerwienienia , które zostały są wynikiem popękanych naczyń w obrębie skóry, które mogły powstać w wyniku stosowania sterydów,wtedy należy je zamknąć zabiegami laserowymi.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska