Czerwony śluz przed miesiączką

Witam. Tydzień przed spodziewaną miesiączką przez trzy dni zauważyłam delikatnie czerwony śluz , który potem przekształcił się w brązowy. Nagle dostałam miesiączki (5 dni wcześniej mimo, że zawsze była regularnie, ) . Poza tym mam zaokrąglone podbrzusze, nie raz delikatnie boli oraz lekko spuchnięte piersi. Test ciążowy negatywny. Czy to może być torbiel ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wykonany test ciążowy jest negatywny to ryzyko ciąży zdecydowanie jest niewielkie. Wśród innych przyczyn takich dolegliwości znajdują się jednak np. zaburzenia hormonalne, które mogą być związane ze zmianami o charakterze torbieli. Koniecznie proszę zatem udać się do specjalisty ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe. Umożliwi to postawienie konkretnej diagnozy i ewentualnie wdrożenie leczenia.