Częściowa bezpowietrzność komórek pneumatycznych wyrostka sutkowatego
parę lat temu przebyłam sepse od dłuższego czasu mam zwaroty głowy i częste bóle wykonano mi badanie tk w zatoce czołowej polipy o śr.7mm w zatoce szczękowej pogrubienie od4mmo śr.10mm .Częściowa bezpowietrzność komórek pneumatycznych wyrostka sutkowatego prawego i podstawy piramidy prawej kości skroniowej Proszę o odpowiedz co oznacza to ostatnie czy jest to niebezpieczne ?

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Oznacza to, że kość piramida oraz wyrostek sutkowaty kości skroniowej mają mniej przestrzeni z powietrzem niż zwykle u ludzi. Jest to wariant anatomiczny.
Pozdrawiam.