Częściowe usunięcie łąkotki

Witam.7 miesięcy temu zwichnelam kolano, miałam zabiegi rehabilitacyjne, usg, RM, lekarz ortopeda zakwalifikował mnie do operacji - częściowe usunięcie łąkotki. Stawiłam sie na wyznaczony termin operacji ale anestezjolog nie wyraził zgody . Wizyta u kardiologa, ekg, badanie wysiłkowe, holtera itd.Mam pytanie - czy rezygnacja z operacji kolana pogorszy mój aktywny tryb życia, mam 60 lat, kolano nie boli ale w psychice strach pozostał.

witam,
jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości związanych z kolanem to nie ma potrzeby wykonywać operacji.
Prosze przedyskutować sprawę z ortopedą, który ma dostęp do dokumentacji medycznej.
Istotnym przeciwwskazaniem do wykonania operacji poza obciążeniami somatycznymi pacjenta , jest brak wskazań do operacji