Częściowy wytrysk na wargi sromowe a ryzyko ciąży

Witam ostatnio uprawiałam seks przerywany z partnerem on dostał wytrysk i upuścił trochę spermy na moją pochwę a resztę chwycił do ręki ja natychmiast się wytarłam i umyłam pochwę jakie jest ryzyko zajścia w ciąże w moim przypadku ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.