Częsta masturbacja i zanik wzwodów

Witam! Mam 19 lat. Ostatnio dość często się masturbuję. Z czasem siła moich wytrysków stała się słabsza, erekcja również nie jest tak mocna. Penis wydaje się taki jakby sflaczały i mniejszy. Dochodzę w krótszym czasie niż wcześniej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Bartek

Masturbacja jest fizjologią, ale z niczym nie należy przesadzać, być może organizm buntuje sie przeciwko nadmiernej aktywności w tym względzie...
Pisze Pan "dość często" - dla danego organizmu jest to sprawa indywidualna i zmienna w czasie...
Jeśli ukrwienie nie będzie wracało mimo zmiany w masturbacji, albo jeśli ograniczenie masturbacji będzie dla Pana mało wykonalne - to warto zgłosić się wtedy do lekarza seksuologa.
W problemach uzaleznienia od masturbacji (często jest rónocześnie uzależnienie od internetowej pornografii) pomagają także seksuolodzu-psycholodzy.
Pozdrawiam Pana. JW