Częsta zgaga i odbijanie kwasem

Witam. Od 2 miesięcy mam pewien problem, a mianowicie: Częsta zgaga (głównie wieczorem), od około miesiąca doszło odbijanie się kwasem i powietrzem, czasem cofanie się pokarmy. Zero objawów dodatkowych, biegunka i bole brzucha mineły po zaczęciu kuracji lekami z seratonina. Mam nerwice i silne przekonanie, że to rak rzołądka. Czy nerwica może dawać tak silne objawy? Każda zgaga wywołuje u mnie strach. Mam 22 lata i jestem facetem. Pracuje fizycznie i jestem w trakcie rzucania papierosów.

Prawdopodobnie nie jest to rak, a typowe objawy refluksu żołądkowo-przełykowego. Nerwica, papierosy i niezdrowy tryb życia dodatkowo pogłębiają obajwy tej choroby, a skutecznym sposobem zapobiegania ich występowaniu jest odpowiednia higiena życia i dieta. Sugerowałabym Panu wizytę u gastrologa, który potwierdzi moją diagnozę oraz u dietetyka, który nauczy Pana jak miminalizować zgagę towarzyszącą chorobie refluksowej.