Częste bóle głowy a niechęć do stosowania tabletek przeciwbólowych

Często boli mnie głowa, szczególnie po 7-10h w pracy, w budynku z jednym otwartym oknem. Kiedys bole glowy spotykamy mnie dwa razy w roku, ostatnio prawie codziennie. Nie sa to nagle bole, ale mimo to, rowniez nieprzyjemne. Czy moge sobie z tym poradzic bez lekow przeciwbolowych? Mam 21lat. Pozdrawiam, Anna.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Mogą być wynikiem stresu, nadciśnienia, mogą być to także bóle klasterowe lub napięciowe. Sugeruję skonsultowanie się z lekarzem POZ, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią, ew. zleci badania dodatkowe i pokieruje dalszym postępowaniem.