Częste infekcje u 1,5-rocznej córki

Witam. Pani Doktor mam córeczkę rok i osiem miesięcy, i od marca bardzo choruje: dwa razy przechodziła rota, oraz ostre zapalenie górnych dróg oddechowych i zapalenie gardła leczone w szpitalu. Obecnie leży my z podejrzeniem mononukleozy.Córka ma gorączkę, która utrzymuje się10-tą dobę, miała wysypke i naloty w gardle, przyjęła już drugi antybiotyk(hiconcil, oraz biofurokxyn)Pani doktor już nie wiem co mam robić,w ciągu 4 miesięcy przyjęła 7 razy antybiotyk. Proszę o pomoc. Aneta B.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak już jest że jedne dzieci nie chorują a inne chorują nawet kilka-kilkanaście razy do roku. Proszę zawsze przy przyjmowaniu antybiotyku prosić lekarza o probiotyki dobrej jakości (tj. zarejestrowane jaki LEK a nie suplement diety), poza tym należy zawsze zastanowić się czy antybiotyk jest na pewno konieczny?? W przypadku wielu infekcji przyczyną jest WIRUS na który antybiotyk i tak nie działa! Antybiotyki zarezerwowane są do sytuacji kiedy na prawdę są potrzebne i nie powinny być z góry przepisywane na każdą infekcję.