Co mogą znaczyć częste infekcje u mojego dziecka?

Witam. Moja corka ma 3 lata i 9 miesięcy. Nie chorowała często oprócz jakiś infekcji sezonowych zwykle katar. Jeszcze nie chodzi do przedszkola jednak teraz mamy wrecz jedną infekcję za drugą. Zaczęło się od zapalenia pęcherza. Wyleczone. spokój był przez miesiąc i zaraz zajęte górne drogi oddechowe katar . Zdarzylismy wyleczyć i znów katar i gorączka mokry kaszel. Trochę przeszło i znów gorączka 38 st bez innych objawów trochę tylko pozostałości po infekcji delikatny katar. W czasie świąt była w trakcie infekcji i przyjechał do nas brat męża ze swoimi dziećmi które tez były chore jedno miało zapalenie oskrzeli drugie katar tylko. Mamy jeszcze syna który obecnie jest w trakcie antybiotyku bo też ma zapalenie oskrzeli. Czy to możliwe że córka nie zdarzyła wyzdrowiec i została ponownie zainfekowana. Martwię się bo nigdy wcześniej nie mieliśmy tak często infekcji jak teraz. W poniedziałek chce wykonać badania morfologie i crp bo naczytalam się o białaczce i innych schorzeniach ale ani w mojej rodzinie ani męża nigdy nie było takich chorób. Córka nie skarży się na żadne inne dolegliwości nie jest specjalnie osłabiona nawet przy gorączce pomijając pierwsze dni infekcji bo potem wraca do siebie. Apetyt ma normalny raz je wiecej raz mniej w zależności od jej humoru jak większość dzieci w jej wieku. Nie skarży sie na bóle żadne tylko przy gorączce mówi że trochę boli ja główka. Ładnie reaguje na leki. Dostaje witaminę c i d, profilaktycznie też 2-3 razy w tygodniu lek na odporność. Rozwija się ladnie rośnie nie ma ani niedowagi ani nad wagi przy 108 cm waży 15,7 kg, nie wymiotuje. Czy ten stan moze byc spowodowany obecną porą roku, wizytą chorych dzieci u nas podczas świąt, chorobą syna i nie doleczona infekcją że ponownie coś zaczyna się dziać?

tak jest możliwa kolejna infekcja jeszcze zanim wyleczy się z drugiej. Nie wiem jaki lek na odporność Pani podaje, ale nie ma takiego leku ogólnie mówiąc.
Proponuję szczepić dziecko p/grypie sezonowo, może szczepionka doustna np Ismigen