Niska odporność u 14-miesięcznego dziecka

Moje dziecko ma bardzo słabą odporność. Już w pierwszej dobie podano mu antybiotyk a od 6 mca życia przy każdej infekcji włączona jest antybiotykoterapii. Wszystko zaczyna się od kataru lub kaszlu o przechodzi szybko w zapalenie oskrzeli. Słyszałam od lekarza żeby zaszczepić dziecko na pneumokoki gdyż znane mu są przypadki spadku zachorowań u dzieci po tej szczepionce. Jak to jest? Jak wzmocnić odporność dziecka? Przychodzi wrzesień i dziecko znów choruje. Córka ma 14 miesięcy .

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza immunologa klinicznego, po badaniu bedzie mozna określić odpowiednie dalsze postępowanie.