Nawracające infekcje, ból gardła i powiększone węzły chłonne u dziecka

Nasz 2,5 letni synek Adaś w minionym roku był 7 razy chory i za każdym razem kończyło się braniem antybiotyku. Przebieg zachorowań przebiega przeważnie podobnie katar z pojawieniem się czasem gorączki, ból gardełka lub w końcu zapaleniem oskrzeli. Przed Świętami miał utrzymujący się około 4-5 dni katarek który żona ściągała, mimo tego powiększyły mu się lewe węzły chłonne które po podaniu zinnatu wróciły do normy a po tygodniu znowu katar i węzły powiększone- są czymś poważnym, czy to normalne.

Witam,
każda kolejna infekcja powoduje spadek odporności i łapanie kolejnej - takie błędne koło.
Należałoby wzmocnić dziecku odporność szczepionkami doustnymi, preparatami przeciwwirusowymi, witaminkami.
pozdrawiam serdecznie!