Częste infekcje u rocznego dziecka

Roczny synek, po pójściu do żłobka we wrześniu zaczął często chorować. Od tego czasu do teraz już trzy razy z przerwami był chory. Za pierwszym razem było to zapalenie oskrzeli a pózniej tylko katar. Morfologia z rozkazem ok,RTG płuc ok,badanie przesiewowe wckierunku Mukowiscydozy ok, dziecko ma alergie na mleko,toleruje tylko nutramigen.Przed pójściem do żłobka przez rok nie chorowało.Czy to normalne,jak można podnieść odporność?

Witam serdecznie,

Podnieść odporność można podawać dziecku witaminę D3. Dawki zalecane przez pediatrów to 400-600 j.m. Dawka zalecana przez Towarzystwa Europejskie dla dzieci to 1000 j.m. Sugeruję w tej kwestii skonsultować się z pediatrą Pani dziecka.

Pozdrawiam.