Czy ten wynik testu na HIV daje pewność co do braku choroby?

Dzień dobry zrobiłam Badanie na HIV test przesiewowy (p/c anty-HIV 1/2, antygen p24) po 96 dniach od dnia ryzykownej sytuacji i wyszedł UJEMNY . Czy po takim czasie wynik badań jest 100% i czy nie trzeba powtórzyć
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Jeśli jednak ma Pani jakiekolwiek wątpliwości lub obawy, zawsze można skonsultować się z lekarzem, który może udzielić dodatkowych informacji i wsparcia. Ale na podstawie dostępnych wytycznych, Pani wynik po 96 dniach od zdarzenia można uznać za ostateczny.