Suplementowanie witaminy D przy staraniach o dziecko

Witam, od półtora miesiąca suplementuję witaminę D. Mój wynik z krwi, to 14,5 gdzie norma jest 30-100. Najpierw sama brałam ją raz dziennie po 1000 j.m. - internista powiedział, że powinnam brać ją rano 1000 j.m. i wieczorem 1000 j.m. - nie dopytałam jednak jak długo powinnam ją suplementować w takiej dawce i kiedy mam ją zmniejszyć do 1000 j.m. tak jak jest to zapisane na opakowaniu. Dodam, że staram się o dziecko (jedną ciążę już straciłam) i mam słabą odporność, bardzo często się przeziębiam

PS Trochę niepokojace jest to że ten wynikk był taki niski w połaczeniu z historią utraty wczesnejszej ciązy. Wit D3 czasem jest zmniejszona jako rezultat przewlekłej infekcji (zuzywają ja monocyty).