Słaba odporność a zbyt mała ilość witaminy D3

Dzień dobry, kilka lat temu internista zasugerował, że moja słaba odporność może być wynikiem zbyt małej ilości witaminy D3, niestety nie zrobiłam wówczas na nią badań. Obecnie mój dietetyk wykazał, że mam zbyt małą masę kości (o 0,4 kg) oraz za mało wapnia - sama więc wróciłam do tematu witaminy D3 i zrobiłam jej badania. Wynik 14,5 (wskazania były powyżej 30). Jak suplementować tę witaminę? Dodam, że jestem po poronieniu i obecnie staram się o dziecko. Co jeszcze zbadać? Proszę o pomoc. K.

Sugeruje 2 tys jednostek D3 lub wiecej. Bez recepty jest Vitrum D31000 i VitrumD3 forte. Jesli masa kostna jest niska można dorzuc preparat wapniowowitaminowy. Moze pani wykonac tez densytometrie aby ocenić mase kostna. W diagnostyce oprócz badań chorib zakaźnych i autoimmunilogicznych w temacie D3 może pani doribic poziom 1, 25 OH D3. Jesli jej stosunek do 25 OH D3 bedzue wiekszy niz 2 może to wskazywać na stan zspalny w organizmie