Witamina d3 norma

Witam, zbadałam sobie normę witaminy d3 wynik witamina D3 metabolit 25(OH) 18,10 JEST PONIŻEJ NORMY. W jakiej dziennej dawce powinnam zażywać witaminę d3? Czy istnieje coś takiego jak dzienna norma witaminy d3? Czy może po prostu najlepiej jest ją przyjmować w największej dostępnej dawce? Od jakiegoś czasu znacznie mocniej męczą mnie problemy dnia codziennego, jestem bardziej senna, osowiała, mam problemy z koncentracją i ogólnie złe samopoczucie. Czytałam, że może to być skutek niedoboru witaminy d3. Czy wynik 18,10 to dużo poniżej normy witaminy d3? Czy jest możliwe, że brak normy witaminy d3 to przyczyna moich problemów zdrowotnych? Jeśli te problemy wystąpiły u mnie na tyle poważnie to może powinnam przyjmować witaminę d3 w jakichś zwiększonych dawkach? I jeszcze pytanie. Czy po otrzymaniu wyników powinnam się jeszcze udać do lekarza żeby sprawdził dokładnie normę witaminy d3 u mnie i ewentualnie wypisał mi jakieś leki na receptę czy wystarczy udać się do apteki żeby tam czegoś poszukać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

W Pank wieku zdecydowanie przed rozpoczęciem suplementacji wit. D radziłbym wykonać badanie densytometryczne i poziomu wapnia w surowicy krwi. Dopiero te 3 badania dadzą pełen obraz stanu Pani kości i pozwolą na wskazanie właściwego dawkowania wit. D. Ma to duże znaczenie w uniknięciu, często tragicznych, skutków osteoporozy w przyszłości.