Częste infekcje u dzieci

Dzień dobry mam taki problem z moimi dziećmi od jakiegoś czasu bardzo często mi chorują i to nie jest żadna poważna choroba tylko jest to kichanie katar kaszel osłuchowo zdrowe dostają leki i po skończeniu podawania jest dzień dobrze a za dwa dni zaczyna się wszystko odnowa proszę o pomoc gdzie man się udać jak im pomuc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Układ immunologiczny dzieci jest jeszcze nie w pełni rozwinięty, a co za tym idzie - błahe infekcje są wpisane w dzieciństwo każdego dziecka. Ryzyko jest tym większe im dzieci częściej przebywają w dużych grupach rówieśniczych - żłobek, przedszkole, szkoła, dużo rodzeństwa. Niewiele da się z tym zrobić. Z pewnością bezsensowne jest faszerowanie dzieci suplementami na odporność. Ich skuteczność nie jest potwierdzona klinicznie.