Jak leczyć częste przeziębienie u 7-letniego dziecka?

Dzień dobry. Chciałam się zapytać jak leczyć częste przeziębienie u 7-letniego dziecka? Co kilka tygodni dziecko skarży się na złe samopoczucie, ból gardła, ma też lekką gorączkę. Próbowałam domowych sposobów, chodzimy na spacery, wysypiamy się, zdrowo jemy, dziecko dostaje witaminy ale nic nie pomaga.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie częste infekcje są u dzieci wyrazem kształtującej się odporności. Szczególnie mogą być dokuczliwe, jeśli dziecko od niedawna przebywa w większych zbiorowiskach (nie uczęszczało do żłobka czy przedszkola). Z czasem infekcji będzie coraz mniej. Jeżeli jednak okaże się, że dziecko nadal bardzo często choruje, być może będzie trzeba wykonać jakieś dodatkowe badania w celu wykluczenia takich chorób jak chociażby astma. Warto, aby lekarz rodzinny miał kontrole nad Pani dzieckiem i w razie niepokojących objawów wdrożył odpowiednią diagnostykę.