Częste karmienie tygodniowego dziecka

Dzien dobry, Moj syn ma tydzien, budzi sie przez cala dobe co 45 ,min domagajac sie jedzenia. Czesto tez przy tym ulewa. Czy to normalne zeby przez caly dzien byc uwiazanym przy cycu?

Witam.

Obecnie uznaje się że dziecko powinno być karmione na żądanie, ale... karmienie nie powinno przekraczać 20 minut. Po tym czasie bobas zaczyna się nudzić, ssać na siłę co owocuje niezdrowym przyzwyczajeniem 'wiszenia przy cycu' oraz wiąże się z ryzykiem pęknięcia brodawek sutkowych a tym samym dyskomfortem dla Pani. Proszę spróbować ustalić 20minutowy tryb karmienia co 2 godziny. Jeśli piersi po karmieniu są miękkie, należy dziecko odstawić na 2godziny po czym przystawić ponownie. Ulewanie pokarmu jest efektem niedojrzałości przewodu pokarmowego lub połykania powietrza. Aby temu zapobiec, po posiłku nosimy dziecko w pozycji pionowej aż do tzw.odbicia się. Ulewanie powinno niebawem ustąpić samoistnie.

Pozdrawiam.