Aktywność i płacz 4-tygodniowego dziecka w dzień

Moj 4 tygodniowy synek jest od kilku dni bardzo aktywny w dzien. Prawie wcale nie spi. Je za to co godzine po czym przysypia przy cycu na 15 min. Jak tylko probuje od niego wstac budzi sie, nastepnie przez kolejne 15 min jest spokojny a potem zaczyna sie placz ktorego nijak nie da sie ukoic. Nie pomaga tulenie, spiewanie, bujanie w bujaczku. Espumisan na kolki dostaje.czy to pobudzenie moze byc objawem jakiejs choroby, jak moge pomoc synkowi sie wyciszyc i jak ukoic ten placz. o

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko karmione piersią powinno być karmione na żądanie. Jeśli coś Panią niepokoi w zachowaniu niemowlaka powinna się Pani zgłosić do pediatry. Bez badania fizykalnego nie da się stwierdzić czy dzieje się coś niedobrego, czy też po prostu mylnie odczytuje Pani zachowania dziecka. Nie wszystkie dzieci na tym etapie potrzebują dużo snu w ciągu dnia.