Karmienie dwumiesięcznego syna

Witam! Mam dwumiesięcznego synka którego karmię piersią na żadanie a odbywa się to prawie co godzinę. Synek potrafi siedzieć przy cycu nawet 30 minut, aż są momenty w których muszę zabrac mu cyca bo traktóje go jak smoczek. Synek najada sie do tego stopnia że mleko wylewa mu się z buzi i bardzo ulewa chociaż mu się odbija po każdym posiłku co moge zrobić.? Dodam że piersi mam wiecznie pełne mleka a wkładki laktacyjne musze wymieniac dosc często bo są mokre.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W tej sytuacji powinna Pani zacząć używać smoczka. Dziecko najprawdopodobniej ma bardzo silny odruch ssania, który zaspakaja poprzez długie przebywanie przy piersi.