Dlaczego 6-cio tygodniowe dziecko zasypia podczas karmienia?

Dlaczego moje 6-cio tygodniowe dziecko zasypia podczas karmienia?? Konsekwencja jest to ze zjada mi od 90 do 110 ml mleka i po godzinie lub półtorej budzi sie ze jest głodny. Próbowałam już zimnych wacikow i rozbierania do gołego i nic nie działa?? Czy może być to problem ze on chce tylko ssać smoczka a nie jest głodny??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak małe dziecko ma ogromną potrzebę ssania i jest to naturalny odruch. Być może rzeczywiście nie chodzi zatem o głód a sam odruch ssania. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który oceni czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze oraz odpowie na pytanie jak często powinna je Pani karmić.