Histeryczny płacz dziecka po karmieniu piersią

Witam,zwracam się z pyt. dot. problemu z karmieniem piersią syna (ur 7/12).Syn po otrzymaniu pokarmu naturalnego wydaje się nadmiernie pobudzony,nie śpi,wpada w histeryczny długotrwały płacz.Mleko nat. ma odpowiednią konsystencję oraz kolor, a na skórze dziecka nie pojawia się żadna alergia.Problem znika,po podaniu mleka modyfikowanego, po którym dziecko jest spokojne,śpi.Dziecko rośnie zgodnie z normą oraz wypróżnianie jest prawidłowe.Co może powodować ten problem i jak sobie z nim poradzić?

Witam Panią, przyczyną może być niewłaściwa dieta, którą Pani stosuje. Aby to określić musiałabym wiedzieć co wchodzi w skład Pani posiłków i jak Pani je przygotowuje. Generalnie powinna to być dieta łatwostrawna (wykluczenie nasion r. strączkowych, tłustych mięs, smażonych lub obsmażanych mięs i warzyw przed duszeniem). Inną przyczyną może być zbyt mała ilość pokarmu lub zbyt szybkie odstawienie od piersi bądź zbyt rzadkie przystawianie do piersi. Dziecko się nie najada i płacze z głodu. Karmienie naturalne na początku laktacji powinno odbywać się na żądanie, Może to być nawet 12-20 razy na dobę. Dziecko intensywnie ssie przez pierwsze 5 minut, a potem może odpoczywać przez kilka minut. Inna możliwa przyczyna - mleko modyfikowane, które dziecko otrzymuje w butelce mogło zaburzyć odruch ssania piersi. Proszę pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów (2,5-3 l dziennie). Zachęcam do skorzystania z pomocy poradni laktacyjnej (adresy dostępne są na www.laktacja.pl). Pozdrawiam, Anna Brinken.